E mail: biuro@schodyprudlik.pl
Tel. 034 372 03 34
Kom. 691 529 598

Schody Gięte

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą schodów giętych tworzonych na zamówienie. Jest to rodzaj schodów drewnianych, który można swobodnie dopasować do kształtu pomieszczenia, ustawiając zgięcia na narożnikach, albo tworząc fantazyjne konstrukcje na środku pomieszczenia. Schody drewniane w ostatnich latach stanowią element najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, a wśród nich schody gięte, które można kształtować w bardzo zróżnicowane fasony, wiodą prym w obecnej modzie architektonicznej.

Dzięki nowoczesnym technikom stolarskim możliwe jest tworzenie wyjątkowo fantazyjnych schodów z przeróżnych rodzajów drewna krajowego i egzotycznego. Nowe techniki pozwalają także łączyć drewniane stopnie z innymi materiałami, na przykład tworząc szklane barierki, które świetnie prezentują się w salonie i urozmaicają wystrój. Kształt tych schodów jest ograniczony jedynie wyobraźnią, a tej naszym pracownikom z pewnością nie brakuje, także mogą być Państwo pewni, że otrzymają od nas oryginalne i stylowe schody gięte indywidualnie dobrane zarówno do wnętrza, jak i Państwa gustu.

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce GALERIA.

  • schody gięte drewniane 15
  • schody jednozabiegowe gięte 4
  • schody gięte drewniane 9
  • schody gięte drewniane 12

Jak wyglądają schody gięte?

Schody gięte – są to schody drewniane, gdzie na przestrzeni niewielu metrów kwadratowych można skonstruować bardzo wygodne i efektowne schody, które zabierają niewiele miejsca. W żaden sposób nie da się porównać schodów giętych do schodów tradycyjnych na konstrukcji żelbetowej. Do tego dochodzą balustrady gięte, które są bardzo dużą ozdobą tego rodzaju schodów.

Schody gięte mogą mieć zarówno formę ażurową, lub pełną z podstopniami (niebem). Właściwie każdy rodzaj schodów można zamienić w schody gięte – oczywiście wszystko zależy od indywidualnego projektu oraz wybranej przestrzeni. Taki rodzaj schodów doskonale sprawdzi się mocno wyeksponowany w salonie, (bez styku ze ścianą) gdzie mamy więcej miejsca a przy tym więcej możliwości, lub holu np. dopasowany do ściany. Drewno pozwala na uzyskanie przede wszystkim lekkości i efektu głębi, która wydobywa się z konstrukcji, czego nie da się uzyskać w żadnych innych projektach.

Jakie drewno się nadaje do schodów giętych?

Każdy gatunek drewna będzie w porządku dla schodów giętych, szczególnie dobrze sprawdzają się liściaste gatunki, w każdym odcieniu będą nadawały się do wykonania schodów. Dotyczy to również gatunków egzotycznych, które tak samo są bardzo dobrym materiałem do schodów giętych.

Możemy również wykonać bardzo nowoczesne schody dywanowe, które mają elementy gięte.

Szczególnie dobrze będzie prezentować się balustrada gięta, która swoją opływową formą ładnie skontrastuje z prostą, nowoczesną formą schodów dywanowych.

Wróć do schody.

Wykonujemy bezpłatnie projekt i wizualizację 3D!