E mail: biuro@schodyprudlik.pl
Tel. 034 372 03 34
Kom. 691 529 598
Schody drewniane styl belgijski Prudlik

Schody drewniane w domu urządzonym w stylu belgijskim

Czym charakteryzuje się styl belgijski? 

Styl belgijski stawia na połączenie rustykalnych i nowoczesnych elementów, które tworzą ponadczasowe wnętrza korzystając z połączenia naturalnych kolorów, faktur, lnianych materiałów. Meble wykonane są często ze starego drewna lub z kamienia, na stalowej podstawie. Częstymi elementami kompozycji są rzeźby, ceramika, kamienne lampy oraz spektakularne otwarte kominki. Wszystko to daje wrażenie pełnej harmonii. Jest to europejska mieszanka, która przypomina skandynawskie podejście do designu, jednak została wzbogacona o klasyczne, europejskie zdobione elementy czy meble. Dlatego znajdziemy w nim eleganckie, stare lampy, zdobione stoły czy krzesła. 

Nasza realizacja to schody gięte z balustradą giętą, wykonane w duchu stylu klasycznego. Schody zostały wykonane z drewna dębowego w swoim naturalnym odcieniu, które dodatkowo zostało pomalowane na mat. Dzięki temu schody równomiernie odbijają światło i dają efekt naturalnej powierzchni. Zabieg był celowy, ze względu na styl w całym domu, który hołduje naturalnym rozwiązaniom takim jak: ceramika, kamień, czy stare drewno. Balustrada została wykonana w kontrastowym kolorze, która ładnie uzupełniła delikatny odcień drewna. Zastosowaliśmy czarne, proszkowane, stalowe balustrady z ozdobnym wykończeniem. Nasi klienci wybrali powtarzający się motyw kulek na prostych słupkach. To stylowe rozwiązanie, skromne i klasyczne nawiązuje do klimatu całego domu. Schody idealnie wpasowały się do stylowych wnętrz naszych klientów. 

Schody umiejscowione zostały w przedsionku, gdzie do salonu prowadzą drzwi w takim samym, jasnym odcieniu drewna. Szarości na ścianach i grafity na płytkach podłogowych idealnie wyeksponowały jasny kolor drewna schodów.

Wykonujemy bezpłatnie projekt i wizualizację 3D!