E mail: biuro@schodyprudlik.pl
Tel. 034 372 03 34
Kom. 691 529 598

Schody jednozabiegowe

Schody jednobiegowe, inaczej schody jednozabiegowe, polecane są zarówno do mniejszych klatek schodowych jak również większych pomieszczeń, takich jak salon. Są proste i nie posiadają skrętów. Z tego powodu bardzo często schody tego typu umieszcza się wzdłuż ściany. Nie zajmują wtedy zbyt dużo miejsca, a przestrzeń pod nimi można w ciekawy sposób wykorzystać. Bardzo często ustawiamy pod nimi meble, półki z książkami, które można również wbudować w schody, czy nawet pomieszczenia lub schowki.

Jakie schody jednozabiegowe wybrać?

Schody z drewna jednozabiegowe, dzięki swojej prostocie, będą idealnie pasować do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Idealnym wyborem będą schody dywanowe, których urodę podkreślić można egzotycznym drewnem o kontrastowej strukturze i kolorze.

Poręcze i balustrady

Nietrudno wybrać też balustrady i poręcze – prosty bieg sprawia, że nie muszą być one zagięte. Dlatego warto pomyśleć również i użyciu szkła zamiast standardowej balustrady. Sam pochwyt będzie wygodny, gdy zostanie wykonany z drewna. Warto pamiętać również o tle, czyli ścianie, która znajduje się przy schodach. Można postawić na modną cegłę, lub beton.

Pomysły i ciekawostki

Odważnym rozwiązaniem jest np.: ściana w ciemnym kolorze i białe, drewniane schody dywanowe w połączeniu ze szkłem. Schody z drewna, będą idealnym wyborem w projekcie schodów jednozabiegowych. Schody jednobiegowe powinny mieć nieparzystą liczbę stopni. Wynika to ze względów ergonomicznych – większość osób rozpoczyna wchodzenie i schodzenie prawą nogą. Nieparzysta liczba stopni zapobiega nieprzyjemnemu stąpnięciu, jakie nastąpiłoby, gdyby ilość stopni była parzysta.

Wróć do schody.

Wykonujemy bezpłatnie projekt i wizualizację 3D!